هفته نامه "سازندگی"، ارگان حزب کارگزاران، نام ۵ نفر را به عنوان نامزدهای نهایی شهرداری تهران اعلام کرد. این در حالی این هفته نامه نام محمدعلی نجفی، محمود حجتی، سیدحسین مرعشی، ...

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :

هفته نامه “سازندگی”، ارگان حزب کارگزاران، نام ۵ نفر را به عنوان نامزدهای نهایی شهرداری تهران اعلام کرد.

این در حالی این هفته نامه نام محمدعلی نجفی، محمود حجتی، سیدحسین مرعشی، حبیب‌الله بیطرف و محسن هاشمی را به عنوان نامزدهای نهایی معرفی کرده است که پیشتر محمدعلی نجفی به علت بیماری از پذیرفتن سمت های مهم در دولت شانه خالی کرده بود.

به گزارش آبشارنیوز، در این میان محسن هاشمی نیز از اعضای منتخب شورای پنجم است که باید برای شهردار شدن از شورا استعفا دهد. البته مشخص نیست آیا شورا به کنار رفتن هاشمی و ورود یک نفر از لیست خدمت موافقت خواهد کرد یا خیر.

طی روزهای گذشته نیز برخی منتخبان شورای پنجم از تعیین ساز و کار انتخاب شهردار آینده تهران سخن گفته بودند.

افشین حبیب‌زاده با اشاره به جلسه‌ اعضای منتخب شورای پنجم در دفتر آقای مسجدجامعی گفت: با توجه به اینکه در جلسه گذشته شاخصه‌های شهردار آینده تصویب شد، در جلسه امروز فرآیند انتخاب شهردار را تصویب کردیم.

حبیب‌زاده با اشاره به اینکه تشریح جزئیات این فرآیند و شاخص‌های انتخاب شهردار آینده به عهده رئیس سنی شورای پنجم مرتضی الویری خواهد بود، ادامه داد: مقرر شد؛ هر عضو شورا سه نفر را به عنوان داوطلب برای شهرداری تهران معرفی و پیشنهاد کند. از میان کاندیداها هر کسی که حداقل ۵ رای کسب کند، وارد لیست اولیه کاندیدهای شهردار تهران خواهد شد.

علی اعطا، منتخب مردم در شورای پنجم شهر تهران با بیان اینکه پیش از انتخابات میثاق‌نامه‌ای توسط اعضای لیست به امضاء رسید که یکی از بندهای آن در خصوص عدم خروج اعضاء از شورای شهر بود گفت: بر اساس این بند افرادی که با رای مردم وارد شورای شهر می‌شوند باید به نظر مردم احترام گذاشته و در صورتی که هر گونه پیشنهاد مبنی بر خروج از شورای شهر همچون تصدی پست وزارت، یا معاونت وزارت و امثال آن که با عضویت در شورا قابل جمع نیست به آنها ارائه شد از قبول آن خودداری کنند چرا که خروج اعضاء به هر دلیلی از شورای شهر موجب تضعیف این پارلمان محلی و بی احترامی به رای مردم است و اگر شاهد ریزش اعضاء باشیم اینگونه القاء می‌شود که به رای مردم احترام کافی نگذاشته‌ایم و از سویی دیگر شورا تضعیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ اسمی از شهردار بعدی در جلسات شورای امید مطرح نشده است گفت: برای اینکه انتخاب شهردار چارچوب قابل دفاعی داشته باشد در حال تدوین نظام‌نامه‌ای در خصوص انتخاب شهردار هستیم که در این نظام‌نامه دو موضوع، ویژگی‌های شهردار و ساز و کارهای معرفی پیش بینی می شود.

اعطا با بیان اینکه تا کنون اسمی در مورد شهردار بعدی تهران در جلسه مطرح نشده و اسامی منتشره در حد گمانه زنی‌های رسانه‌ای در فضای مجازی است، اظهار کرد: قطعا زمانی که شورای شهر پنجم مستقر شود یکی از اقدامات مهمی که باید انجام گیرد انتخاب شهردار تهران است.

وی با بیان اینکه تا کنون بندهایی از پیش نویس نظام نامه مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: این نظام‌نامه توسط کارگروهی متشکل از اعضای داوطلب تشکیل شده که پیش نویس نظام‌نامه را تدوین کردند و حالا این نظام نامه برای تصویب به جلسات شورای منتخب پنجم آمده و در حال بررسی و نهایی کردن آن هستیم اما آنچه که مسلم است اینکه شورای پنجم اجازه فشار از بیرون و دیکته کردن بیرونی را نمی‌دهد.

عضو منتخب مردم در شورای شهر پنجم در پاسخ به این سوال که آیا شهردار تهران سیاسی است یا خیر؟ با بیان اینکه کسی که می‌خواهد به صندلی شهرداری تکیه بزند باید در رده‌های بالای مدیریتی تجربه فعالیت داشته باشد ادامه داد: طبیعی است کسانی که تجربه و سوابق اینگونه داشته باشد که معمولا بدون گرایش سیاسی نیستند اما این بدان معنا نیست که شهردار آینده را بر اساس گرایش سیاسی انتخاب کنیم.

اعطا با بیان اینکه ما شایسته سالاری را سرلوحه انتخاب خود قرار خواهیم داد گفت: داشتن تجربه مرتبط باید یکی از ملاک‌های موثر انتخاب شهردار باشد و این در حالیست که افرادی که می‌خواهند برای مدیریت شهر تهران انتخاب شوند باید علاوه بر آنکه تجربه کافی داشته باشند، شهر را نیز به خوبی بشناسند، چرا که نمی‌توان فردی را انتخاب کرد که سوابق اجرایی بی ارتباط به مسائل شهری داشته باشد. شهر مسائل پیچیده‌ای دارد و اگر فردی انتخاب شود که اساسا با مباحث تخصصی شهر بیگانه باشد، نمی‌تواند مدیریت قابل انتظاری داشته باشد.

عضو منتخب شورای شهر پنجم با بیان اینکه آنچه که مسلم است اینکه تهران نیازمند تغییر رویکرد است عنوان کرد: این تغییر رویکرد باید در انتخاب‌ها، طرح‌ها و برنامه‌ها دیده شود. چرا که ما در حال حاضر با شهری مواجه هستیم که مگاپروژه‌های کم فایده و پر هزینه که متاسفانه متناسب با هزینه انجام شده بازدهی لازم را نداشته‌اند، دارد و از دوره جدید باید این مسیر در راستای ارتقاء سطح زندگی تغییر کند

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@AbsharNews.com
ثبت نظر »
۱) آبشارنیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 AbsharNews. All rights reserved
طراحی وب سایت: wpskin