علاقه‌مندیم رئیسی و قالیباف رقابت کنند

اصولگرایان این روزها دمغ هستند؛ دمغ سیاسی شرایطی دشوارتر از دمغ اجتماعی دارد، چرا که در آشفتگی سیاسی احتمال رسیدن به پایان خط است، اما مشکلات اجتماعی راهکاری برای نرسیدن ...

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :

اصولگرایان این روزها دمغ هستند؛ دمغ سیاسی شرایطی دشوارتر از دمغ اجتماعی دارد، چرا که در آشفتگی سیاسی احتمال رسیدن به پایان خط است، اما مشکلات اجتماعی راهکاری برای نرسیدن به آخر خط دارد. در انتخابات‌های ۸۴ و ۸۸ اصولگرایان بدون توجه به دیدگاه دلسوزان به حمایت از شخصی پرداختند که امروز حاضر نیستند نام او را در اردوگاه اصولگرایی بر زبان بیاورند، چرا که بلافاصله سرخ می‌شوند و سر پایین می‌اندازند. پاسخی هم برای مخاطبانی ندارند که به اعتبار آنها رای خود را به نام او به صندوق انداختند. اکنون تنها می‌توانند از واژه «مصلحت» برای گشودن موقت گرهی که خود ایجاد کردند، استفاده کنند. برخی مانند دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین زودتر از سایر اصولگرایان پی به مشی رئیس دولت‌های نهم و دهم برد و دیوار محکمی بین خود و او کشید تا همراه این طیف محسوب نشود. روز گذشته هم در جلسه ماهانه تشکل متبوعش بار دیگر تاکید کرد که «حضور ایشان در انتخابات ۹۶ به مصلحت نبود.» محمدرضا باهنر اظهار کرد: در زمینه ثبت‌نام رئیس دولت‌های نهم و دهم استدلال حضرت آقا خیلی قوی بود که اگر بیاید دوقطبی تند و خشنی ایجاد می‌شود که معلوم نیست بتوان قضیه را به‌خوبی جمع کرد. جدای از اینکه چرا صلاحیت او احراز نشد، اما حضور او در این انتخابات به مصلحت و براساس منافع ملی صلاح نبود که بحمدا… شورای نگهبان این تصمیم را گرفت.

روایت مکالمه با جنتی

 وی سپس آنچه در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت گذشت را تعریف کرد که حاوی مکالمه‌ای میان او و آیت‌ا… جنتی بود. باهنر گفت که ثبت‌نام رئیس دولت‌های نهم و دهم و تعدادی از اعوان و انصار او از نکات غیرمترقبه انتخابات امسال بود.

البته من در آخرین جلسه مجمع تشخیص در صحبتی که با آقای جنتی داشتم، گفتم خبر ندارم، اما تحلیلم این است که ثبت‌نام می‌کند. ایشان ناباورانه گفت: آیا واقعا این‌طور است؟ دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره آینده سیاسی رئیس‌جمهور سابق گفت: آینده سیاسی او کاملا به رفتار خودش بستگی دارد. او تصور می‌کند که با کارهای غیرمعمول می‌تواند حیات سیاسی داشته باشد، اما باید کارهای خود را مدیریت کند. او با همین ثبت‌نامش طیف وسیعی از طرفداران خود را از دست داد. البته من احمدی‌نژادیسم را قبول ندارم و نباید نگران باشیم که مثلا یک حلقه عرفان دور او شکل بگیرد. بالاخره او به خاطر برخی فعالیت‌ها و حرف‌هایش آرای پوپولیستی داشت که اینها اغلب ایدئولوژیک رای نمی‌دهند، بلکه کسی را می‌خواهند که به محرومان برسد، اما هنجارشکن هم نباشد.

میرسلیم کنار می‌رود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برخی گفتند عدم پخش زنده به معنای سانسور نیست، بلکه اگر کسی حرف نامربوط زد که موجب گسست ملی و قومی می‌شد، حذف شود، ولی با توجه به خواست کاندیداها نباید مقاومت کرد. وی درباره انتخابات شورای شهر با بیان اینکه لیست اصلاح‌طلبان شهردارمحور شده است، ابراز داشت: برخی لیستی را می‌خواهند که از آن لیست محسن هاشمی شهردار شود و برخی می‌خواهند مهرعلیزاده شهردار شود. این نماینده سابق مجلس به نحوه رسیدگی صلاحیت‌ها انتقاد کرد و افزود: چون هیات نظارت یکدست شده، برخی افراد رای‌آور شورای فعلی عدم صلاحیت گرفته‌اند. با این وجود از هیات مرکزی نظارت می‌خواهم رسیدگی به صلاحیت‌ها را وارد مقوله رقابت نکنند. باهنر با بیان اینکه هاشمی‌طبا گفته است تا آخر باقی می‌ماند، اظهار داشت: کاندیداهای ما سه نفر هستند. آنها در قالب جمنا هستند. از میان ۵ نفر جمنا آقای بذرپاش ثبت نام نکرد که تصمیم عاقلانه‌ای بود. البته برخی می‌گفتند ایشان در ترافیک مانده، ولی من مطلعم ایشان قصد کاندیداتوری نداشت و عدم کاندیداتوری به ایشان تحمیل نشد. آقای جلیلی هم جمنا را ائتلاف تشکیلاتی می‌دانست و می‌گفت ائتلاف باید گفتمانی باشد، ولی به هرحال کناره‌گیری کردند. این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد میرسلیم تا روز انتخابات باقی نمی‌ماند، اظهار داشت: موتلفه این اطمینان را به آیت‌ا… موحدی داده‌اند که مقابل جمنا نیستند. درباره آقایان رئیسی و قالیباف علاقه‌مندیم با هم رقابت کنند تا نامزد نهایی‌مان مشخص شود، ولی آنها رقابتشان موجب اختلاف نشود و رقابت اصلی را تحت شعاع قرار ندهد. رقابت آنها باید درون‌گفتمانی باشد. باهنر اضافه کرد: اعضای شورای مرکزی جمنا نامزد نهایی را مشخص می‌کنند. تا ۵ روز به انتخابات دو کاندیدا باقی می‌مانند. برای تعیین نامزد نهایی شاخصه‌ها بررسی می‌شود و نظرسنجی هم خواهد شد. در نظرسنجی هم نتیجه نظرسنجی‌ها مهم است و هم روند و فرایند نطرسنجی‌ها؛ یعنی ببینیم روند کدام نامزد رو به صعود است.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@AbsharNews.com

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 AbsharNews. All rights reserved
طراحی وب سایت: wpskin