حوادث تروریستی امروز مجلس بی‌سابقه بود. اگر چه اصل موضوع به لحاظ امنیتی و سیاسی تحلیل خواهد شد و تصویر حوادث تلخ امروز توسط مسولین ذیربط و رسانه ها تشریح خواهد شد اما از منظر نمایندگان که در صحن مجلس در جلسه علنی محبوس شدند و بدلیل امنیتی اجازه خروج نداشتیم حواشی فراوانی را همراه خود داشت

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :

به گزارش تیترشهر: زمانی که حملات تروریستی در مجلس شورای اسلامی در جریان بود، تعدادی از نمایندگان برای اینکه شجاعت خود را به نمایش بگذارند، تصاویری از خود به صورت سلفی در اینستاگرام منتشر کردند.

اغلب این تصاویر همراه لبخند اعضا بود تا نشان دهد که آنها روحیه خود را حفظ کرده اند و ترسی از تروریست ها ندارند. اما این تمام ماجرا نبود چرا که زمانی که این تصاویر منتشر شد، نمایندگان در صحن محبوس بودند و اجازه خروج نداشتند.

بنابر این آنها مجبور بودند که در صحن بمانند. داستان وقتی جالب می شود که بدانیم در میان نمایندگانی که روز چهارشنبه در صحن حضور داشتند، یک نماینده جانباز و ویلچر نشین نیز حضور داشته است.

زمانی که به نمایندگان اجازه خروج از صحن داده می شود، تمامی نمایندگان و حتی آنهایی که لحظاتی قبلی با این نماینده جانباز عکس یادگاری خندان می گرفتند، با سرعت از صحن خارج می شوند و این نماینده تنها با مسیری برای خروج مواجه می شود که امکان عبور از ان با ویلچر نبود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت، خود در این زمینه گفت: ما اجازه خروج از مجلس را نداشتیم، پس از پایان جلسه و البته با تدابیر امنیتی همه توانستند از مجلس خارج شوند.

جعفرزاده ادامه داد: البته من اخرین نماینده ای بودم که از مجلس خارج شدم و وارد حیاط مجلس شدم. وی در اینباره اظهار می کند، هیچ نماینده ای منتظر من نماند و حتی توجه نکرده بودند که من یک ویلچیر بزرگ دارم، تنها دو نفر از خدماتی ها به کمک من امدند و خب بدلیل عدم وجود رمپ مجبور شدند که ویلچیر من را بلند کنند.

وی همچنین عنوان کرد: من از دری خارج شدم که گفته بودند امنیت آن تامین شده بود.

اما در این میان رفتارهای برخی نمایندگان نیز جالب بود. روایتی از نحوه برخورد نمایندگان با حادثه منتشر شده که در زیر میخوانیم:

رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مطلبی در کانال تلگرامی‌اش با عنوان« روایت صحن مجلس در روز هفدهم خرداد ۱۳۹۶» روایتی به شرح زیر را از اتفاق تروریستی امروز مجلس مطرح کرد:

حوادث تروریستی امروز مجلس بی‌سابقه بود. اگر چه اصل موضوع به لحاظ امنیتی و سیاسی تحلیل خواهد شد و تصویر حوادث تلخ امروز توسط مسولین ذیربط و رسانه ها تشریح خواهد شد اما از منظر نمایندگان که در صحن مجلس در جلسه علنی محبوس شدند و بدلیل امنیتی اجازه خروج نداشتیم حواشی فراوانی را همراه خود داشت.

برخی صحنه ها را روایت می‌کنم تا فضای داخلی صحن تاحدی قابل تصور شود.

ورود ناگهانی و سراسیمه آقای کورش کرم پور نماینده فیروزآباد با لباس بهم ریخته که لکه خون روی پیراهنش بود نشان از حضور وی در صحنه و مقابله وی با تروریست‌ها را داشت.

با اسلحه ای همراه وارد صحن شد بنا به روایت خودش، برای دلجویی از تجمع مالباختگان موسسه کاسپین و حضور در جمع آنها به بیرون صحن رفته بود که با درگیری و صحنه‌های وحشتناک سبعیت تروریست‌ها مواجه میشود.

در صحن، آقای برومندی نماینده مرودشت دوان دوان بطری آبی پیدا کرد و خود را بالای سر آقای دکتر انصاری نماینده فارس رساند.

آقای انصاری همسرشان در طبقه پنجم یا ششم دفاتر نمایندگان محبوس شده بود و تروریست‌ها در طبقه چهارم و ششم حضور داشتند، حالش واقعا منقلب بود و می‌گفت نیم ساعت قبل پیامک همسرش را دریافت کرده؛ آقایان دکتر عارف، تابش، بادامچی و کاظمی در تلاش برای آرام کردنشان بودند.

اضطراب خانم محمودی نماینده شهرضا در بی‌خبری از سرنوشت همسرش که در دفاتر نمایندگان محبوس شده بود جلب توجه می‌کرد.

جو عمومی صحن به لحاظ امنیتی عادی بود ولی فضای حاکم خصوصا بدلیل بی‌خبری از واقعیت آنچه در لحظه در حال وقوع است کاملاً غیر عادی است.

آقای دکتر شاعری رییس کمیسیون کشاورزی دیگر شاهد عینی مواجهه با تروریست‌ها ست که روایتش برای همکاران شنیدنی است.

در مذاکرات رسمی و پشت میکروفن نشانی از حمله تروریستی و فضای درگیری در کلمات یا لحن نمایندگان وجود ندارد.

بعضی نمایندگان نگران تشدید پروتکل‌های امنیتی تردد و رفت و آمدها در ماه‌های آتی هستند که قابل پیش بینی است.

تماس‌های فراوان و بی امان مردم و خانواده های نگران برای کسب خبر با نمایندگان برقرار است.

هیچ نماینده ای اجازه خروج از صحن ندارد دیدن حضور نیروهای حفاظت بصورت مسلح در صحن برای اولین بار چشم نواز است.

عده زیادی از خبرنگاران و عکاسان خبری و تیم های صدا و سیما هم در جایگاه خبرنگاران در طبقه فوقانی صحن محبوسند و اجازه خروج ندارند. روحیه ها عالی ولی نگرانند.

جمع بیست نفره مهمانان که برای تماشای جلسه علنی آمده بودند نیز همانجا ماندگار شده اند.

سه نماینده جدید نیز که در انتخابات میاندوره ای انتخاب شده اند مشغول ادای سوگند رسمی هستند. روز اول ورودشان به مجلس و نمایندگی است.

یکی از روسای کمیسیون‌های برای ابقای خود در پست ریاست همچنان مشغول لابی‌گری است، آقای عارف را برای مذاکره از جمع به کناری می‌کشاند رقیبش کنارم ایستاده می‌گوید دراین شرایط لابیگری برای پست واقعا تاسف دارد.

آقای دکتر پزشکیان از اول وقت رییس جلسه است حدود ظهر آقای دکتر لاریجانی وارد مجلس می‌شود و جلسه را اداره می‌کند .

حضور رییس آرامش ویژه ای به صحن می‌آورد. تیم حفاظت آقای لاریجانی در صحن حضور یافته اند. اولین بار است که محافظین رییس وارد صحن میشوند.

نطق‌ها و تذکرات نمایندگان همچنان جریان دارد.

بعد ازقرائت تذکرات کتبی نمایندگان در زمان مقرر ختم جلسه اعلام میشود.

عده زیادی از نمایندگان در وسط صحن نماز را به جماعت اقامه کرده اند.

بعداز جلسه دکتر لاریجانی از نمایندگان میخواهد به تذکرات و ترتیبات امنیتی برای خروج از مجلس کاملاً توجه و همراهی کنند.

شخصاً تک تک نمایندگان را در گیت خروجی صحن در حلقه محافظینش با لبخند و طمانینه خاص بدرقه میکند. در فضای امروز با این حس همدلی قوی، همکاران بدون روبوسی، نمایندگان از رییس خداحافظی نمی‌کنند.

وارد تالار آفتاب (سالن جنوبی مجلس) که شدیم تازه متوجه حجم نیروهای امنیتی و حفاظت سپاه شدیم.

سردار جعفری فرمانده کل سپاه شخصاً حضور یافته سپاهیان و نمایندگان دورش حلقه زده اند بنظر می رسد برای اطمینان از روند امور امنیتی حضور یافته است.

آقای دکتر عارف را با دو محافظ مسلح همراهی میکنند.

آقای لاریجانی شخصاً از نمایندگان میخواهد سالن را ترک کنند و آنها را بسمت خودروها راهنمایی میکند.

موتور پل در حیاط مجلس تدارک ویژه ای را برای انتقال نمایندگان دیده است.

با یک دستگاه ون بهمراه همکاران از درب دیگری به میدان بهارستان وارد می‌شویم.

میدان کاملا در کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی است کمی آن طرف‌تر انبوه مردم نگران تجمع کرده و مترصد خبر تازه اند. دو تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیده اند و تلاش برای دستگیری یا هلاکت بقیه و کنترل اوضاع ادامه دارد.

دیدن آرامش مردم در شهر و فضای عادی کسب و کار و زندگی روزمره در قلب تهران بزرگی و شکوه ایران و ایرانی را نشان میدهد.

به برکت فداکاری شهدای عزیز و ملت شجاعمان دشمنان ایران آرزوهای خود را به گور خواهند برد.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@AbsharNews.com
ثبت نظر »
۱) آبشارنیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 AbsharNews. All rights reserved
طراحی وب سایت: wpskin