معاون پیشین سیاست خارجی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی

سید حسین موسویان به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیامی منتشر کرد.به گزارش  آبشارنیوز به نقل از ایسنا، در متن پیام سید حسین موسویان، معاون پیشین سیاست خارجی دبیرخانه شورای ...

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :

موسویان وهاشمی رفسنجانی درمراسم افتتاح مرکز پزشکی خاص شرق تهران/مهدی قاسمی-ایسنا

سید حسین موسویان به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیامی منتشر کرد.به گزارش  آبشارنیوز به نقل از ایسنا، در متن پیام سید حسین موسویان، معاون پیشین سیاست خارجی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و استاد و پژوهشگر ارشد فعلی دانشگاه پرینستون آمریکا آمده است:

«انالله و انا الیه راجعون

حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست.

یادگار امام راحل، جناب حاج حسن خمینی حقیقت را گفت: “هاشمی یار بی‌همانند و فرزند معنوی امام بود”. عمق علاقه امام (ره) به ایشان را از یک جمله او می‌توان درک کرد: “نهضت زنده است چون هاشمی زنده است”.

با بیش از سی سال آشنایی نزدیک، من تردید ندارم که او وفادارترین یار مقام معظم رهبری بودند. عمق علاقه مقام معظم رهبری به ایشان را هم باید از یک جمله ایشان درک کرد: “برای شخص من هـیچ‌کس آقای هاشمی رفسنجانی نخواهد شد… خورشید طلوع نکند روزی که من باشم و هاشمی نباشد”.

رحلت او مصادف شد با شهادت امیرکبیر. دیر یا زود تاریخ، حقایق در مورد این مرد تاریخ‌ساز را روشن نموده و معلوم خواهد شد که خدمات او به ایران فراتر و گسترده‌تر از امیرکبیر بود و او نه تنها مظلوم‌تر از مرحوم آیت‌الله شهید بهشتی زیست بلکه مظلوم‌ترین شخصیت تاریخ سیاسی معاصر ایران بود.

هاشمی ستون اعتدال انقلاب و کشور بود و اعتلای ایران و اسلام، حفظ وحدت، اقتدار نظام و رهبری هم دغدغه اصلی او بود.

امید است ملت بزرگ ایران و سیاستمداران هر دو جناح سیاسی کشور با وحدت و اتحاد و همدلی روح هاشمی را شاد کنند.

خداوند روح این مرد بزرگ را با انبیاء و اولیاء الهی و شهدای بزرگ تاریخ اسلام محشور گرداند. فقدان این عزیز از دست رفته را به مقام معظم رهبری، ملت ایران، همسر فداکار، فرزندان محترم و بستگانش تسلیت عرض می‌کنم.

سید حسین موسویان
٩۵/١٠/١٩
پرینستون آمریکا»

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@AbsharNews.com

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 AbsharNews. All rights reserved
طراحی وب سایت: wpskin