این در حالی است که مسئولین مربوطه استانی و کشوری بارها وعده داده اند که گندم مازاد کشاورزان به نرخ تضمینی خریداری و در کمتر از ۴۸ساعت پول ان به حساب کشاورزان واریز می شود

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :

بعضی از این کشاورزان نزدیک به دوماه است محصول گندم خود را تحویل داده اند اما پولی بابت محصول خود دریافت نکرده اند که این امر موجب نارضایتی واعتراض شدید انها به این موضوع شده است .

به گزارش  صبح زاگرس، باتوجه به اینکه فصل برداشت گندم درمنطقه خیرآباد گچساران به پایان رسیده است ولی بسیاری از کشاورزان پول محصول تحویلی خود را تاکنون دریافت نکرده اند.

بعضی از این کشاورزان نزدیک به دوماه است محصول گندم خود را تحویل داده اند اما  پولی بابت محصول خود دریافت نکرده اند که این امر موجب نارضایتی واعتراض شدید انها به این موضوع شده است .

یکی از این کشاورزان خیرآبادی اظهار کرد: این در حالی است که مسئولین مربوطه استانی و کشوری بارها وعده داده اند که گندم مازاد کشاورزان به نرخ تضمینی خریداری و در کمتر از ۴۸ساعت پول ان به حساب کشاورزان واریز می شود.

منطقه خیرآباد ازتوابع بخش مرکزی شهرستان گچساران مستعد کشت انواع محصولات کشاورزی است و برداشت ۳۸۰۰تن گندم در فصل زراعی جاری از جمله تلاش های کشاورزان این منطقه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی در این محصول استراتژیک است که با برنامه ریزی و همکاری مسئولان جهادکشاورزی استان میتواند قدمهای بزرگتر و بهتری در این مسیر برداشته شود .

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بزرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد: هیچ مسئول استانی و کشوری به عنوان مسئول خرید وعده ای مبنی بر پرداخت پول گندم در ۴۸ ساعت نداده است و دولت موظف است پول محصول کشاورزان را تامین و به آنها پرداخت کند.

سید علی صادق فروزنده افزود: تاریخ پرداخت پول گندم کشاورزان مشخص است و چنانچه قبل از ۳۱ اردیبهشت امسال باشد باید پرداخت شده باشد و اگر بعد از این تاریخ باشد در مرحله دوم و با تامین منابع مالی از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان کهگیلویه و بویراحمد هیچگونه دخالتی در پرداخت پول محصول کشاورزان ندارند گفت: پرداخت پول گندم کشاورزان از طریق سیتم بانکی است و در کل کشور در یک زمان مشخص پرداخت می شود.

 فروزنده ابراز داشت: کشاورزانی که سند پرداخت پول محصول آنها در تاریخ ۳۱ اردیبهشت سالجاری در بانک عامل ثبت و وارد سامانه شده است پرداخت شده و مابقی نیز از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@AbsharNews.com
کلیدواژه ها: ,
ثبت نظر »
۱) آبشارنیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 AbsharNews. All rights reserved
طراحی وب سایت: wpskin