یک کانال تلگرامی خبری در نجف‌آباد روز گذشته پستی را منتشر کرد که علاوه بر واکنش‌های عمومی در شبکه‌های مجازی، واکنش نماینده این شهر در مجلس را نیز به دنبال ...

پایگاه خبری تحلیلی آبشار نیوز :

یک کانال تلگرامی خبری در نجف‌آباد روز گذشته پستی را منتشر کرد که علاوه بر واکنش‌های عمومی در شبکه‌های مجازی، واکنش نماینده این شهر در مجلس را نیز به دنبال داشت. تیتر خبر این بود: «خبرنگار نجف‌آبادی ۴٠ ضربه شلاق خورد» انتشار این خبر در سایت‌های خبری واکنش ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس را به دنبال داشت. ابوترابی در سایت شخصی خود مطلبی با تیتر: «شلاق زدن یک خبرنگار در نجف آباد، مسوولان انتقادپذیر‌تر باشند» منتشر کرد.

به گزارش آبشارنیوز به نقل از اعتماد ، ابوترابی در این مطلب ضمن مرور این اتفاق گفت: «صرف نظر از صلاحیت دادگاه صادر‌کننده حکم، به نظر می‌رسد شاکی پرونده می‌توانست سعه صدر بیشتری از خود نشان داده یا حداقل از مجازات‌های جایگزین استفاده کند.» نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در ادامه اعلام کرد: «هرچند بر طبق قانون، قاضی کاملا مستقل بوده و حکم را بر اساس مستندات پرونده صادر می‌کند ولی با توجه به تجارب خود بنده می‌شد به دلیل جوان بودن متهم، نداشتن سوءسابقه و سوءنیت، درج به موقع جوابیه شاکی و تفاوت نه‌چندان مهم در خبر منتشر‌شده و جوابیه صادر شده، مجازات‌های دیگری را در نظر گرفت.» بر اساس مطلب منتشرشده در سایت ابوالفضل ابوترابی موضوع از این قرار بود که ۲۵ خرداد سال جاری یکی از خبرنگاران نجف‌آبادی، خبری را با مضمون توقیف ۳۵ دستگاه موتوسیکلت دانش‌آموزان یکی از هنرستان‌های این شهر منتشر کرد که در ادامه نیز با توجه به قوانین خاص حوزه مطبوعات جوابیه دستگاه مربوطه را هم در پایگاه خبری خود درج کرد که بر طبق آن تعداد این وسایل نقلیه ۸ دستگاه عنوان شده بود. به دنبال صدور حکم شلاق برای این خبرنگار، رایزنی‌های گسترده‌ای با مدیران دستگاه شکایت‌کننده در سطح شهرستان و حتی استان از سوی مسوولان مختلف صورت گرفته و قرار بود با توجه به تعهد کتبی خبرنگار مربوطه، از اجرای این حکم جلوگیری شود. اما صبح پانزدهم دی ماه سال جاری، این فرد در منزل خود دستگیر و حکم شلاق برای او اجرا شده است. در نظر گرفتن مجازات ۴۰ ضربه شلاق به اتهام نشر اکاذیب را در شان نظام جمهوری اسلامی نمی‌دانم.

شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
info@AbsharNews.com

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2013 AbsharNews. All rights reserved
طراحی وب سایت: wpskin